Technika

V současnosti vlastníme dva traktory a kompletní příslušenství pro sklizení trav (čelní sekačka Pottinger, zadní sekačka Pottinger, obracák Pottinger, řádkovač (shrnovák) Pottinger, uskladnění sena (balikovač kulatých baliků Welger, přední a zadní vidle na svoz baliků), čelní nakladač, přední a zadní závaží, zadní radlici na sníh, hydraulický štípač na špalky dřeva, stahovač dřeva (naviják), rozmetač štěrku, několik vleků různých velikostí, zadní mulčovač a brány pro regeneraci pastvin.

Náš starší traktor, značka Lamborghini, model R3 EVO 100 (100 koní), s čelním nakladačem Sigma, jsme v létě roku 2012 vyměnili za nový Lamborghini R6 125 DCR také s nakladačem Sigma a mdoerním čtyřválcovým čtyřlitrem Common Rail s odpruženou kabinou i přední nápravou. Slouží skvěle, bez větších závad, samozřejmě opotřebení v důsledku namáhanosti zde je, ale to je u každého stroje. Stroj zvládá bez větších problémů kompletní sklizeň trav, včetně velkého balikovače kulatých baliků.

V létě roku 2010 jsme pořídili nový stroj, opět značky Lamborghini, model R6 160 (160 koní), s přednímy rameny hydrauliky a závažím. Rozhodovali jsme se pro model VRT (automat), ovšem na námi požadovanou práci jsem usoudili, že běžný model bude vhodnější. Stroj je používán pro náročnější práce (nyní vystřídal menšího bratříčka v balikování), které bez problémů zvládá.

Ve fotogalerii si můžete vše prohlédnout, fotografie budeme samozřejmě aktualizovat novými.Reklama:

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde